برای برخی از محیط‌های صنعتی (مانند گلخانه‌ها و مرغداری‌ها)، حفظ دمای مناسب حکم مرگ و زندگی را دارد. بنابراین، انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب برای ساختمان صنعتی‌تان امری حیاتی است، چون یک انتخاب نادرست در این زمینه می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری را به شما تحمیل کند. انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اولین عاملی که هنگام انتخاب سیستم گرمایشی باید در نظر داشته باشید نوع کارکرد و دمای مورد نیاز است. به عنوان مثال، ممکن است هدف‌تان نگهداری مواد غذایی در انباری بسیار بزرگ باشد. در این صورت، حتماً باید دمای کل محیط به طور یکنواخت ثابت نگه داشته شود. از سوی دیگر، ممکن است تنها نیاز به گرم کردن بخشی از ساختمان وجود داشته باشد که در آن کارمندان‌تان پشت میزهای‌شان در حال کار کردن هستند. در این صورت، دیگر نیازی به گرم کردن کل محیط وجود ندارد و می‌توانید با استفاده از گرمایش موضعی نیازهای‌تان را برطرف و در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی کنید.

عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود کاربرد آن ساختمان صنعتی است. به عنوان مثال، ممکن است شما صاحب یک کارخانه باشید که ماشین‌آلات صنعتی بسیاری به طور مداوم در آن مشغول به کار هستند. این ماشین‌آلات صنعتی خود گرمای بسیار زیادی را تولید می‌کنند که این مساله می‌تواند بر انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای کارخانهٔ‌تان تأثیر بگذارد. از سوی دیگر، ممکن است ساختمان صنعتی شما یک انبار بسیار بزرگ باشد که هر ساعت اجناس بسیاری به آن وارد و از آن خارج می‌شوند. باز شدن مداوم درها منجر به از دست رفتن گرمای درون ساختمان می‌شود و این مساله مسلماً بر انتخاب سیستم گرمایشی مناسب به وسیله شما اثر می‌گذارد.

 

در نهایت، بر پایه عوامل بررسی شده و همچنین بر اساس اندازه و چیدمان داخل ساختمان باید اقدام به انتخاب سیستمی مناسب کرد. در ادامه برخی از سیستم‌های موجود معرفی می‌شوند:

  • هیتر برقی (الکتریکی)

هیترهای برقی هزینهٔ نصب و راه‌اندازی پایینی دارند و می‌توانند گزینهٔ مناسبی برای ساختمان‌های کوچک باشند. اما هزینهٔ عملیاتی بالا باعث می‌شود تا استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های صنعتی بزرگ اصلاً مقرون‌به‌صرفه نباشد.

jetheater

  • کوره هوای گرم

mini

کوره‌های هوای گرم، که می‌توانند از نوع هیتر گازی، گازوییلی، گاز مایع و غیره باشند، مستقیماً هوای گرم را تولید و آن را به وسیلهٔ یک فن پرتاب می‌کنند. برخی از انواع دارای فن محوری ( اکسیال) هستند،فن اکسیال قابلیت اتصال به کانال ندارد و این هیترها می‌توانند برای محیط‌های بزرگ خلوت که در آن‌ها مانعی بر سر راه هیتر وجود ندارد و یا گرمایش با سرعت بالا مورد نیاز است، مناسب باشند. جت هیتر ها و هیتر های داخل سالنی از این دسته هستند. نوع دیگر کوره های هوای گرم دارای فن سانترفیوژ هستند. مهم ترین ویژگی این نوع فن ها قابلیت اتصال به کانال و هدایت هوای گرم می‌باشد.انواع هیتر کابینتی و ایستاده در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرند.

  • هیتر بخار

نصب و راه‌اندازی هیترهای بخار، که آن‌ها هم می‌توانند از نوع هیتر گازی، گازوییلی، گاز مایع و غیره باشند، نسبت به هیترهای برقی و کوره‌های هوای گرم هزینهٔ بیش‌تری را (به دلیل نصب دیگ بخار) در بر دارد، اما در عوض هزینهٔ عملیاتی این هیترها بسیار پایین‌تر است. در این سیستم، دیگ بخار آب داغ یا بخار آبی را تولید می‌کند که به وسیلهٔ لوله‌ها به مجموعه‌ای از هیترها که در ساختمان نصب شده‌اند انتقال داده می‌شود.

  • هیتر تابشی

اگر تنها بخشی از ساختمان باید گرم شود، آن‌گاه می‌توانید از هیترهای تابشی استفاده کنید. این هیترها با استفاده از گرم کردن یک المنت منجر به گرم شدن محیط اطراف خود به طور موضعی می‌شوند. با استفاده از این هیترها می‌توانید صرفه‌جویی قابل توجهی را در هزینه‌ها انجام دهید.

 

جهت انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای محیط‌های صنعتی خود و سفارش محصول شرکت کولاک گستر یزد، با ما تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

از کولاک گستر بیشتر بدانیم ...

محصولات کولاک گستر یزد

اخبار کولاک گستر

اسلایدر سرمایشی

Revolution Slider Error: Slider with ID: 2 Not Found