مینی هوا ساز شرکت کولاک گستر یزد

 

مشخصات و ویژگی‌های مینی هواساز کولاک گستر یزد

بالا بودن میزان مصرف آب و برق در سیستم‌های تهویه و سرمایشی شناخته شده در ایران یکی از معضلاتی است که از یک طرف موجب نگرانی مصرف کنندگان از بابت هزینه‌های بالای آن بوده است و از طرف دیگر موجب شده است فعالان محیط زیست نسبت به مصرف بی‌رویه‌ی انرژی و منابع طبیعی هشدارهایی جدی بدهند. شرکت کولاک گستر یزد با هدف بهبود کیفیت و کارایی محصولات سرمایش موجود در بازار و پایین آوردن مصرف انرژی وارد تولید سیستم‌های تهویه و سرمایشی شده است. مینی هواساز کولاک یکی از محصولات سرمایشی جدید کولاک گستر است که با داشتن مکانیزم تبخیری عملکردی مشابه کولر های آبی شناخته شده دارد با این تفاوت که در این محصول تغییرات اساسی در ساختار، کیفیت و میزان مصرف انرژی نسبت به کولر های آبی به وجود آمده است و معایب سیستم قدیمی کولر آبی نظیر مصرف بالا، عمر مفید پایین، ایجاد هوای مرطوب و عدم توانایی کنترل کامل پارامترها و دبی خروجی به طور کامل برطرف شده است. بازده بسیار بالا، مصرف پایین آب، عمر مفید بالا، تهویه مطبوع، کاهش مصرف انرژی الکتریکی به میزان ۵۰ درصد، استحکام بدنه، زیبایی ظاهری و در نهایت سرمایش فوق‌العاده از شاخصه‌های این محصول هستند که در ادامه به تفصیل مورد بررسی قرار خواهند گرفت. چهار نشان استاندارد بین المللی ایزو، گواهی تجارت اروپایی CE و چندین تقدیرنامه و گواهی معتبر داخلی در کنار 12 ماه گارانتی (ضمانت) مینی هواساز کیفیت محصولات شرکت دانش بنیان کولاک گستر یزد را تضمین می‌کنند در ادامه جزئیات بیشتری از مینی هواسازهای کولاک را ارائه خواهیم داد.

 

کاربرد های مینی هواساز کولاک گستر

 

از مینی هواساز کولاک برای تهویه و سرمایش

 • منازل مسکونی، ویلایی و آپارتمانی
 • ساختمان های اداری، تجاری و آموزشی
 • سالن های ورزشی
 • سالن های تولید و محیط های صنعتی  و ...

می توان استفاده نمود. قابلیت امکان تغییر میزان هوادهی در این محصول سبب شده است این محصول برای تهویه مطبوع فضاهای گوناگون با زیربناهای متفاوت قابل استفاده باشد و در این زمینه مینی هواساز کولاک بسیار انعطاف‌پذیر عمل می کند.

 

ویژگی های مینی هواساز

 

استحکام و عمر مفید بالا:

 • استفاده از مرغوب ترین نوع فولاد گالوانیزه و شفت Ck45 ضد سایش
 • رنگ پوششی مقاوم در برابر تابش مستقیم خورشید و رطوبت محیط
 • استفاده از مرغوب ترین قطعات و مواد اولیه
 • بهره گیری از الکتروموتور سه فاز با عمر مفید چند برابر موتورهای تک فاز رایج (قابل راه اندازی با برق تک فاز خانگی)
 • بدنه مستحکم فراتر از محصولات خانگی و تجاری
 • افزایش ۵۰ درصدی عمر مفید پدهای سلولزی به دلیل سیستم تخلیه خودکار آب مخزن و جایگزینی آب تازه پس از بالا رفتن سختی آب
 • عدم ایجاد شوک مکانیکی و الکتریکی در لحظه شروع به کار به دلیل راه اندازی نرم
 • ایزوله بودن فن، موتور و یاتاقان ها از قسمت آبریز

کاهش ۵۰ درصدی مصرف برق:

 • استفاده از SOFTSTART برای راه اندازی موتور و حذف جریان استارت اولیه
 • استفاده از درایور فرکانسی(اینورتر)، برای کنترل دور موتور و امکان تنظیم هوادهی به میزان دلخواه و محدود نبودن به دور تند و کند
 • کنترل توان مصرفی به صورت کاملاً خطی
 • استفاده از فن سانتریفیوژ ویژه با هوادهی بالا جهت بهره گیری از ماکزیمم توان تولیدی موتور در خروجی

کاهش چشمگیر مصرف آب:

 • مکانیزم توزیع یکنواخت آب
 • سیستم هوزینگ و مکش یکنواخت هوا به داخل سیستم
 • افزایش راندمان بهره گیری از فرآیند تبخیر با افزایش سطح تماس هوا و آب
 • بدنه کاملاً عایق بندی شده و شاسی دو لایه
 • استفاده از پد سلولزی و سیستم توزیع یکنواخت آب در سطح پد

 

قطعات مینی هواساز

 

فن، حلزون و هوزینگ

فن، حلزون و هوزینگ | مینی هواساز کولاک گستر

 

 

طراحی منحصر به فرد مینی هواساز کولاک سبب شده است بدون از دست دادن زیبایی ظاهری با داشتن فضای کافی بتوان از فن سانتریفیوژ دوبل فوروارد با طراحی انحصاری کولاک گستر در این محصول استفاده کرد. همین امر سبب شده است که بتوان با کمترین میزان مصرف برق به هوادهی و تهویه چندین درصد بیشتر از کولر های معمولی دست پیدا کرد. طراحی آیرودینامیک منحصر به فرد، پره‌های مستحکم، بالانس دقیق، اتصالات محکم به همراه حلزون منحصر به فرد کولاک سبب ایجاد هوای قدرتمند و در عین حال کم صدا در خروجی شده است.

 

شفت، پولی و یاتاقان

شفت، پولی و یاتاقان | مینی هواساز کولاک گستر

استفاده از شفت با قطر 30mm از جنس فولاد ضد سایش CK45 با توانایی تحمل حداکثر نیروی خارجی بدون تغییر شکل  به همراه جفت یاتاقان صنعتی UCF206 ژاپنی با عمر مفید چندین برابر یاتاقان های معمولی کولری و پولی سبک آلومینیومی پرداخت شده با مغزی چدنی سبب شده است مینی هواساز کولاک با حداقل صدای ممکن و عمر مفید بسیار بالا در اختیار مصرف کننده گرامی قرار بگیرد.

برج خنک کننده و هوزینگ

مینی هواساز3

یکی از تفاوت های اصلی این محصول با کولر های آبی، امکان مکش یکنواخت هوا از سطح پد می باشد. در کولر های معمولی به دلیل فاصله کم پد با ورودی حلزون مکش به طور عمده از سطح مقطعی از پد که نزدیک ورودی های حلزون است، صورت می گیرد و عملاً پد پشتی و قسمت های زیادی از پدهای جانبی بی استفاده می شوند و تبخیر در سطح آنها به واسطه تابش آفتاب صورت می گیرد نه فرآیند تبخیر مد نظر کولر، اما در مینی هواساز کولاک هوا به صورت یکنواخت از سطح تمام پدها مکش می‌شود و با وجود هوزینگ مسیر عبور هوا از پایین برج و سطح آب می گذرد، همین امر در تهویه مطبوع سبب کاهش مصرف آب و حصول هوای خنک‌تر با رطوبت کمتر شده است.

 

پد سلولزی

پد سلولزی | مینی هواساز کولاک گستر

با توجه به عمر مفید پایین و مصرف غیر بهینه‌ی پوشال‌های قدیمی استفاده از پد سلولزی می تواند تضمین کننده‌ی عملکرد به مراتب بهتر سیستم‌های سرمایشی تبخیری باشد. کاهش مصرف آب به دلیل توزیع یکنواخت و افزایش سطح تماس جریان هوا با آب که سبب استفاده بهینه از آب مصرفی می‌شود، عمل فیلترینگ هوا، گردش بهتر هوا، عدم امکان تجمع و رشد قارچ و میکروب‌های متداول پوشال های قدیمی،سهولت نصب و تعویض از خصوصیات پدهای سلولزی می باشد.

آبریز 

آب ریز | مینی هواساز کولاک گستر

 برای توزیع یکنواخت آب در سطح پدها از آبریز منحصر به فرد کولاک با عملکرد فوق‌العاده و استفاده بهینه از تمام آب پمپاژ شده استفاده شده است. نصب و تعویض آسان، ظاهر زیبا و استفاده  از مواد اولیه‌ی مرغوب از ویژگی‌های این قطعه است. روند طراحی و ساخت با به‌روزترین دستگاه های تزریق پلاستیک به طور کامل توسط شرکت کولاک گستر صورت پذیرفته است.

 

پمپ آب

پمپ آب | مینی هواساز کولاک گستر

 استفاده از دو پمپ آب با قابلیت کنترل مجزا و عملکرد مستقل موجب شده است در زمینه ی آبرسانی نیز کاربر کنترل بیشتری داشته باشد و در صورت صلاحدید میزان آبرسانی به پدها را کاهش یا افزایش دهد. این امر سبب شده است علاوه بر مدیریت آب مصرفی با توجه به نیاز، در هنگام اضطرار و خراب شدن هر یک از پمپ ها مینی هواساز به کار خود ادامه دهد و عمل سرمایش و تهویه متوقف نشود. علاوه بر آن یک پمپ تخلیه اتوماتیک نیز تعبیه شده است که بدون نیاز به فرمان کاربر طی یک زمان مشخص مخزن را تخلیه می کند و به جای آن، آب تازه جایگزین میکند که سبب می شود عمر مفید پدها افزایش چشمگیری داشته باشد.

اینورتر

اینورتر | مینی هواساز کولاک گستر

اینورتر یک درایو فرکانس کنترل دور موتورهای جریان متناوب است که امکان تغییر میزان دور فن را به هر مقدار دلخواه به کاربر می‌دهد و مصرف‌کننده در تنظیم میزان هوای خروجی هیچ محدودیتی نخواهد داشت. این امر سبب می شود کاربر با توجه به دمای هوا و در ساعات مختلف شبانه‌روز و با توجه به میزان فضای موردنظر برای تهویه، میزان هوای سرد خروجی را تنظیم کند. این امر تاثیر چشمگیری بر میزان مصرف برق خواهد داشت، علاوه بر آن به دلیل قابلیت راه‌اندازی موتور به صورت نرم و با دور کم و افزایش تدریجی دور سبب می شود عمر موتور، شفت پولی، یاتاقان و تسمه افزایش چشمگیری پیدا کند.

تابلو برق

مینی هوا ساز4

برای کنترل دستگاه از یک تابلو برق کارآمد و کامل استفاده شده است که موجب حفظ ایمنی و بهبود عملکرد مینی هواساز شده است. سیستم ارت سراسری و استفاده از فیوز با کیفیت، ظاهر زیبا، دسترسی راحت به ترمینال های خروجی و ورودی مورد نیاز و عدم تماس هوای مرطوب ازویژگی های دیگر این تابلو کنترلر است. علاوه بر آن امکان راه‌اندازی موتور و پمپ‌ها از داخل خود تابلو (جهت سرویس) وجود دارد.

 

الکتروموتور

الکتروموتور | مینی هواساز کولاک گستر

 

 

برای به حرکت در آوردن فن  از یک الکتروموتور سه فاز AC استفاده شده است ولی به دلیل وجود اینورتر با برق تک فاز خانگی قابل راه اندازی است. مزیت موتورهای سه فاز نسبت به موتور های تک فاز و DC عمر مفید بالای آنها است.

شاسی و مفصل

شاسی و مفصل | مینی هواساز کولاک گستر

استفاده از شاسی دو لایه بسیار مستحکم تهیه شده از مرغوب‌ترین ورق گالوانیزه و فرم‌دهی شده با دستگاه‌های فرمینگ تمام اتوماتیک در سرتاسر دستگاه و همچنین مفاصل بسیار مستحکم با طراحی جدید شرکت سبب شده است مینی هواساز کولاک از بدنه بسیار مستحکم برخوردار باشد و از نظر استحکام و یکپارچگی بدنه به جرأت با هیچ محصول خانگی و تجاری مشابه قابل مقایسه نباشد. همین امر دلیل به حداقل رسیدن لرزش و صدای دستگاه در زمان کار است.

پنجره‌های جانبی و قاب‌ها

پنجره‌های جانبی و قاب‌ها | مینی هواساز کولاک گستر

در ساخت تمامی قسمت های بدنه جانبی از بهترین نوع ورق گالوانیزه استفاده شده است. همچنین رنگ پوششی مقاوم در برابر اشعه‌ی خورشید به طور کامل مینی هواساز را در برابر پوسیدگی ناشی از رطوبت و نور آفتاب در امان نگه داشته است. تمامی عملیات پانچ، برشکاری، پرس و فرم‌دهی توسط دستگاه های CNC و تمام اتوماتیک صورت گرفته و در کنار استحکام، ظرافت بی‌نظیری برای دستگاه به ارمغان آورده است، همچنین استفاده از دستگیره های پلاستیکی با طراحی انحصاری کولاک گستر علاوه بر زیبایی باعث سهولت باز و بسته شدن پنجره‌ها می‌شود.

 

عایق حرارتی

عایق حرارتی | مینی هواساز کولاک گستر

تمامی قسمت‌های بدنه‌ی جانبی و سقف توسط عایق فوم پلاست مرغوب پوشانده شده است. این عایق به همراه شاسی دو لایه تا حد بسیار زیادی از هدر رفتن انرژی و نفوذ گرما به داخل دستگاه جلوگیری می‌کند.

کانال خروجی 

مینی هوا ساز6

برای خروجی مینی هواساز دو نمونه کانال خروجی جانبی و سقفی در نظر گرفته شده است که قابلیت نصب در بالکن و پشت بام را به دستگاه داده است و بسته به کاربری و محل نصب می توان دستگاه مورد نظر را انتخاب نمود.

 

مخزن

از یک مخزن ۱۰۰ لیتری مستحکم ساخته شده از فولاد گالوانیزه با ضخامت  1.25m با عمر مفید بسیار بالا و ایمن در برابر پوسیدگی در این محصول استفاده شده است.

 

مشخصات فنی مینی هواساز

 

مشخصات فنی

مشخصات فنی | مینی هواساز کولاک گستر

نقشه برق | مینی هواساز کولاک گستر 

جدول مشخصات فنی
مشخصات واحد KG130
منبع تغذیه V/Hz 220/50
الکتروموتور Hp 3ph/1Hp/1400rpm
تسمه   B71
فن Cm 50*50
یاتاقان   UCP206
پمپ آب   0.17hp/50hz/1ph/220v
تعداد پمپ   2
تعداد پمپ تخلیه   1
وزن Kg 190
حجم مخزن آب Litr 100
ابعاد Cm 188*97*97
ابعاد کانال خروجی Cm 60*50
میزان هوادهی Cfm 3000-13000

 

نقشه‌ی انفجاری (نقشه‌ی تشریحی) قطعات مینی هواساز کولاک گستر

مینی هواساز5

قطعات
شماره نام قطعه تعداد
1 شاسی و مفصل 8
2 هوزینگ 1
3 فن و حلزون 1
4 الکتروموتور 1
5 پولی 2
6 تابلو برق 1
7 ورودی هوا 4
8 پمپ 3
9 شناور 1

 

سوالات متداول مینی هواساز

 

 • تفاوت مینی هواساز کولاک با کولر های آبی معمولی چیست؟

از جمله مهم‌ترین تفاوت‌های این محصول با کولر های آبی معمول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. مصرف برق نسبت به کولر آبی ۵۰ درصد کاهش یافته است.
 2. هوای خروجی دارای رطوبت کمتری نسبت به کولر آبی است و عمل تهویه بهتر انجام می‌شود.
 3. به دلیل بهره گیری از اینورتر امکان تغییر میزان هوادهی وجود دارد و مثل کولر های معمولی محدود به دو دور کند و تند نمی‌شود.
 4. عمر مفید این محصول چندین برابر کولر های معمولی است.
 • آیا اندازه‌ی ابعاد این محصول، کاربرد خانگی آن را تحت تأثیر قرار نداده است؟

خیر، سطح مقطع مینی هواساز کولاک مطابق استاندارد کولر های خانگی، و اختلاف اندازه‌ی آن با کولر های معمولی در ارتفاع است. بنابراین مینی هواساز کولاک به اندازه‌ی کولر های معمولی به فضای نصب نیاز دارد. علاوه بر این در این محصول نیاز به پایه ی بلند زیر کولر نیست. همچنین وجود دو مدل کانال جانبی و کانال سقفی، امکان نصب این محصول را در بالکن، پشت بام و سایر فضاها به کاربر می‌دهد.

 • ناودانی با دو مسیر پخش آب چه مزیتی دارد؟

سطوح پد در صورتی که ضخامت زیادی داشته باشند ولی کل ضخامت به خوبی مرطوب نگردد فایده ای نخواهند داشت. ناودانی دو طرفه امکان مرطوب کردن کل ضخامت ۷ سانتی متری پدهای سلولزی را به ما می‌دهد و این موجب افزایش سطوح سرمایش و افزایش راندمان خواهد شد.

 • آیا این محصول شامل گارانتی می‌شود؟

بله. به منظور جلب رضایت مشتریان و نشان دادن اطمینان ما به کیفیت محصول ، مینی هواساز دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می‌باشد.

 • قیمت مینی هواساز کولاک گستر چقدر است؟

قیمت این محصول با توجه به کیفیت بالای آن در سرمایش محیط و استفاده از به‌روزترین فناوری‌های سرمایشی بسیار به صرفه است. شما با خرید مینی هواساز نسبت به کولر های آبی معمولی میزان زیادی در هزینه‌های مصرف آب و برق خود صرفه‌جویی می‌کنید، علاوه بر این که محیط مطبوعی را برای خود، خانواده، یا کارکنانتان به وجود می‌آورید. برای اطلاع از قیمت روز این محصول می‌توانید از ساعت ۷ تا ۱۵ با شماره تلفن‌های 38369560-035 و 38369561-035  و از ساعت ۱۵ تا ۱۰ شب با آقای خراسانی به شماره‌ی 09131511318 تماس بگیرید.

 

دانلود کاتالوگ و دفترچه راهنمای مینی هواساز

 

کاتالوگ و دفترچه‌ی راهنمای مینی هواساز برای سهولت دسترسی مشتریان و افزایش کیفیت خدمات در سایت بارگزاری شده‌اند که با کلیک بر روی آن‌ها می‌توانید آن‌ها را دانلود کنید:

 

دانلود کاتالوگ

دانلود دفترچه راهنما

 

گارانتی مینی هواساز کم مصرف کولاک گستر

 

      این محصول دارای 12 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش است.

 

 جهت خرید محصول مینی هواساز کم مصرف کولاک گستر یزد با ما تماس بگیرید.

 

نوشتن دیدگاه

از کولاک گستر بیشتر بدانیم ...

محصولات کولاک گستر یزد

اخبار کولاک گستر

اسلایدر سرمایشی

Revolution Slider Error: Slider with ID: 2 Not Found