راه اندازی سیستم برای فصل تابستان

راه اندازی سیستم برای تابستان, در فصل بهار که دمای هوای بیرون برای سرمایش تهویه ای بسیار گرم است انجام می‌شود.در پاییز کولر را تخلیه و درزبندی می کنند و آن را در بهار برای کار, آماده می کنند. در تصویر نمونه ای از کولرهای آبی نشان داده شده است.نگهداری از کولر کار مشکلی نیست و با کمترین اطلاعات مکانیکی و اندکی کمک انجام می شود.برای راهنمایی از این مقاله استفاده کنید و یا از مرکز تعمیرات منطقه خود یا فروشگاها و مراکز فروش کولرهای تبخیری سوال کنید.

کولر آبی صنعتی کولاک گستر یزد

از قطع بودن جریان آب وبرق ورودی اطمینان حاصل نمایید. توجه کنید که فقط به قطع بودن فیوز فاز اکتفا نکنید و حتما اتصال  نول را هم جدا کنید.

بسترها (پوشال یا پد سلولزی) را تعویض کنید:

صفحات جانبی بدنه (بدنه های بغل که محل نصب پوشال یا پد هستند.) را باز کرده و دوبار در هرفصل, بستر پوشالی(یا هر نوع دیگری) جدید نصب کنید.بستر کولرها با گرد و غبار, زنگ های گیاهی و املاح معدنی آب مسدود می شود.بسترهای کثیف اثر سرمایشی را کاهش داده و باعث کار بیش از حد موتور می شوند.آلودگی ها را به سمت خارج قسمت کرکره ای بدنه و تشتک تمیز کنید.برای اندازه بستر کولر, با شرکت سازنده آن تماس بگیرید یا نوع و مدل آن را یادداشت کرده و به نمایندگی ان مراجعه کنید.بسترهای جدید, سرمایش بهتری را ایجاد می کنند اما این اثر به جنس بستر و مقدار آلودگی و رسوبات موجود در الیاف بستر بستگی دارد, بسترها را می توان برای استفاده در فصل های بعد, تمیز کرد اما اگر از پوشال استفاده می کنید بهتر است آن ها را به صورت سالانه تعویض نمایید.

در صورتی که از پدسلولزی بعنوان بستر استفاده شده است بجای تعویض می‌توانید آن‌ها را با آب فشار قوی شست و شو دهید. عمر پدهای سلولزی عموما 4 الی 6 برابر پوشال است.

منبع آب را تمیز کنید:

لوله های تخلیه/سرریز واقع در سینی منبع را باز کرده و آبهای راکد, نمک های محلول, گل و لای, الیاف های کهنه بستر و غیره را با مخلوط آب و سرکه بشویید. در صورت لزوم, برای سست شدن رسوبات از برس های نایلونی بزرگ یا رنده های پلاستیکی استفاده کنید.روکش محافظ فلزی کولر را نخراشید.برس های سیمی یا رنده های فلزی فقط باید برای لکه های زنگ زدگی استفاده شوند و مجددا سینی را با وصله یا چسب, درزبندی کنید.سپس صبر کنید تا خشک شده و آنگاه مواد ضد زنگ را به آن بپاشید.در صورتی که کولر شما از نوع پلی پروپیلن است, نیاز به درزبندی ندارد فقط آلودگی های آن را بشویید.

لوله های رفت آب را کنترل کنید:

تمام لوله های خط رفت واقع در بین شیر داخلی و شناور سیستم تبخیری را, از لحاظ نشتی کنترل نمایید.قسمتهایی که نشت دارند باید برش داده شوند و به جای آن, لوله جدیدی در خط تعبیه شود.در موارد خاص لازم است که کل خط تعویض شود.(در صورت امکان تاین کار را با استفاده از مس انجام دهید.مس به شکنندگی پلاستیک نیست و در برابر گرمای تابستان و اشعه فرابنفش دوام بیشتری دارد.) دقت کنید که فشار آب ورودی بیشتر از psi 30  نباشد.

پمپ آب را کنترل کنید:

آلودگی های موجود در پمپ را تمیز کرده و مطمئن شوید که پره های پمپ آزادانه می چرخند. قسمت های دوار آن را روغن کاری کنید و از سالم بودن سیم ها اطمینان حاصل نمایید. اگر شفت پمپ گیر کرده باشد, آب به سطح بستر توزیع نخواهد شد و بنابراین باید پمپ را تعویض کرد.برای تعویض با نمایندگی تماس بگیرید و پمپ را با یک پمپ محافظ گرمایی تعویض نمایید.

کولاک گستر یزد kgy

تسمه v شکل و یاتاقان ها را کنترل کنید:

در صورتیکه یاتاقان ها و تسمه v شکل فرسوده یا ترک خورده بود, نسبت به تعویض آنها اقدام کنید.برای کاهش فشار برروی موتور و یاتاقان های دمنده, 2/1 تا 1 اینچ فضا برای انبساط تسمه باقی بگذارید. ( دو طرف تسمه را با دست بهم نزدیک کنید باید حدود 1.5 سانتیمتر امکان بازی کردن داشته باید.)

کولاک گستر یزد kgy

برای تنظیم کشش تسمه, پیچ های پایه موتور را باز کرده, موتور را به حرکت درآورید و سپس پیچ ها را مجددا محکم  کنید. یاتاقان های فن را از هر دو طرف شفت گردان, با استفاده از روغن روان کاری, روغن کاری نمایید.درپوش روغن را بالا بکشید و تا زمانی که یاتاقان پر می شود روغن را به آرامی بریزید.یاتاقان را بیش ازحد پر نکنید.روغن کولر در ظرفهای پلاستیکی با دهانه گشاد وجود دارد. اکثر موتورها همیشه روان کاری می شوند.

فن و موتور را بچرخانید:

فن را اندکی با دست بچرخانید تا لایه نازکی از روغن را به روی سطوح خشک یاتاقان بپاشد. در صورتیکه موتوریا فن براحتی نمی چرخند , باید موتور را تعویض کرده یا با مرکز خدمات تماس بگرید.

کولر را پر کرده و شناور را تنظیم کنید:

لوله رفت آب را روشن کنید و مطمئن شوید که شناور, اب را در فاصله4/3 اینچی در زیر قسمت بالای لوله تخلیه- سرریز و یک اینچ بالای ورودی پمپ, قطع می کند. اگر شیر شناور کار نمی کند, آن را تعویض کنید .چنانچه لوله سرریز در حول واشر نشت دارد, مهره آن را محکم کنید یا واشر را عوض نمایید.اگر آب از روی لوله جاری شود, بازوی شناور یا تنظیمات دیگر شیر شناور را خم کنید.از میزان بودن کولر و عدم نشتی آن اطمینان حاصل کنید.

کنترل خوردگی کولر:

ساده ترین روش برای به حداقل رساندن خوردگی, نصب سینی زیرآب کشی (تخلیه) است که به طور مداوم, املاح را از کولر به محض کار,تخلیه می کند.برای صرفه جویی در آب, به آن عامل خنثی کننده معدنی بیافزایید یا بطور دستی و هرچند وقت یکبار آب را از منبع پر و خالی کنید.همچنین می توان از روش های دیگر از جمله رسوب گیری تشتک (مناسبترین روش), سیستم آند روی و کولرهای پلی پروپیلنی استفاده کنید.

کولر را روشن کنید:

فن را به برق وصل کرده و آن را روشن کنید, سرعت موتور, چرخش تسمه, قرقره و بدنه محافظ را کنترل نمایید.صفحات جانبی بدنه را تعویض کنید,کولر را روشن نمایید و سیستم توزیع آب را برای اطمینان از پر شدن تشتک و جاری شدن بر روی بستر, ازمایش کنید.اگر جریان آب کم باشد, صفحات بدنه را باز کرده و با استفاده از یک سیم منعطف, گرفتگی شکاف انتهای لوله  را باز کنید. صفحات بدنه را مجددا نصب کنید و یک کنترل نهایی از لحاظ نشتی در کولر, در طول لوله رفت, اتصالات آبی و شیر فلکه کنار دیوار داشته باشید.با استفاده از کف صابون و برس نقاشی, نشتی هوا را در سیستم تبخیری تا اتصالات کانال, دمپر لغزشی و اتصالات شبکه کانال شناسایی کنید.

/نویسنده : میلاد کولیوند //

جهت مشاوره و سفارش کولر آبی بهینه و کم مصرف صنعتی و خانگی از محصولات  شرکت دانش بنیاد کولاک گستر یزد با ما تماس بگیرید

 

نوشتن دیدگاه

شرکت کولاک گستر یزد تولیدکننده محصولات سرمایشی و گرمایشی گلخانه و مرغداری صنعتی

گروه صنعتی کولاک گستر یزد 

از اوایل سال 1371 فعالیت خود را با فلسفه و نظریه ساده تولید با بالاترین کیفیت و خدمت به مشتریان آغاز کرد و از آن زمان با مدیریت فضای هماهنگ و یکپارچه شرکت، تولیداتش را مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید کرده است. در کشور ما یکی از بیشترین سرمایه گذاری‌ها در صنعت مرغداری است، که این صنعت نیازمند تجهیزات مکانیزه و امکانات پیشرفته‌ای است که گروه صنعتی کولاک گستر فعالیت خود را با ماشین‌آلات پیشرفته و مدرن بر تولید محصولات متنوع و با کیفیت متمرکز کرده است و توانسته از رقبای خود در مدت زمان اندکی پیشی بگیرد.

شرکت کولاک گستر، مفتخر است محصولات را خود را با علامت و شماره استاندارد ایران 8977661985 به بازار صنایع ایران و جهان عرضه می نماید.

هم اکنون پس از چند سال کار و تلاش بی وقفه، موفق شده‌ایم تا محصولاتی از قبیل انواع کوره‌های هوای گرم و هیترهای صنعتی (جت هیتر)، هواکش‌های صنعتی (فن صنعتی)، مینی هواساز و کولرهای صنعتی و خانگی، دانخوری‌های بشقابی و زنجیری، و آبخوری نیپلی و رطوبت ساز و مه پاش را بصورت تمام مکانیزه و با کیفیت درخور استانداردهای جهانی تولید کرده و با در نظر داشتن آینده هدف را ارتقای کیفیت، پیاده‌سازی تکنولوژی روز و صادرات وسیع قرار دهیم. دوستدار رقبا، همکاران داخلی و خارجی هستیم چرا که رقابت نشانگر کیفیت کالا است.

 

 افتخارات:

افتخارات شرکت کولاک گستر یزد

 • کسب عنوان نمونه مکانیزاسیون در سال 1386، 1388 و 1393
 • دریافت نشان ملی استاندارد ایران به شماره 8977661985 برای محصولات تولیدی شرکت
 • کسب عنوان نخستین شرکت دانش بنیان درزمینه صنعت مرغداری
 • عضویت در پارک علم و فناوری یزد از سال 1387
 • کسب عنوان برند برتر صادرات محصولات دانش بنیان
 • کسب عنوان واحد نمونه فناور در سال 95
 • واحد برگزیده مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری سال 94
 • کسب عنوان واحد نمونه مکانیزاسیون کشاورزی از سازمان جهاد کشاورزی سال 95
 • کسب عنوان واحد نمونه تولیدی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات مرغداری در سال 93
 • راه اندازی خط تولید کوره های هوای گرم سری WA با 92% راندمان حرارتی پس از 7 سال فعالیت صنعتی پا به پای
 • واحد R & D شرکت با گواهی ثبت اختراع به شماره 54171 در سال 1387
 • طراحی و تولید سیستم سرمایشی با 50 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت با عنوان "پدباکس کولاک" با گواهی ثبت اختراع به شماره 93950
 • طراحی و تولید هیتر گلخانه ای و مرغداری با بهره وری بالای 90 درصد با عنوان "سوپر KG100" با گواهی ثبت اختراع  به شماره ......
 • راه اندازی خط تولید کوره های هوای گرم سری KG با گواهی ثبت اختراع شماره 54173
 • شرکت برگزیده واحد تحقیقات و توسعه سازمان گسترش صنایع ایران در سال 1391

اخبار کولاک گستر

اسلایدر سرمایشی

Revolution Slider Error: Slider with ID: 2 Not Found