برای برخی از محیط‌های صنعتی (مانند گلخانه‌ها و مرغداری‌ها)، حفظ دمای مناسب حکم مرگ و زندگی را دارد. بنابراین، انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب برای ساختمان صنعتی‌تان امری حیاتی است، چون یک انتخاب نادرست در این زمینه می‌تواند ضررهای جبران‌ناپذیری را به شما تحمیل کند. انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

اولین عاملی که هنگام انتخاب سیستم گرمایشی باید در نظر داشته باشید نوع کارکرد و دمای مورد نیاز است. به عنوان مثال، ممکن است هدف‌تان نگهداری مواد غذایی در انباری بسیار بزرگ باشد. در این صورت، حتماً باید دمای کل محیط به طور یکنواخت ثابت نگه داشته شود. از سوی دیگر، ممکن است تنها نیاز به گرم کردن بخشی از ساختمان وجود داشته باشد که در آن کارمندان‌تان پشت میزهای‌شان در حال کار کردن هستند. در این صورت، دیگر نیازی به گرم کردن کل محیط وجود ندارد و می‌توانید با استفاده از گرمایش موضعی نیازهای‌تان را برطرف و در هزینه‌ها هم صرفه‌جویی کنید.

عامل دیگری که باید در نظر گرفته شود کاربرد آن ساختمان صنعتی است. به عنوان مثال، ممکن است شما صاحب یک کارخانه باشید که ماشین‌آلات صنعتی بسیاری به طور مداوم در آن مشغول به کار هستند. این ماشین‌آلات صنعتی خود گرمای بسیار زیادی را تولید می‌کنند که این مساله می‌تواند بر انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای کارخانهٔ‌تان تأثیر بگذارد. از سوی دیگر، ممکن است ساختمان صنعتی شما یک انبار بسیار بزرگ باشد که هر ساعت اجناس بسیاری به آن وارد و از آن خارج می‌شوند. باز شدن مداوم درها منجر به از دست رفتن گرمای درون ساختمان می‌شود و این مساله مسلماً بر انتخاب سیستم گرمایشی مناسب به وسیله شما اثر می‌گذارد.

 

در نهایت، بر پایه عوامل بررسی شده و همچنین بر اساس اندازه و چیدمان داخل ساختمان باید اقدام به انتخاب سیستمی مناسب کرد. در ادامه برخی از سیستم‌های موجود معرفی می‌شوند:

 • هیتر برقی (الکتریکی)

هیترهای برقی هزینهٔ نصب و راه‌اندازی پایینی دارند و می‌توانند گزینهٔ مناسبی برای ساختمان‌های کوچک باشند. اما هزینهٔ عملیاتی بالا باعث می‌شود تا استفاده از آن‌ها در ساختمان‌های صنعتی بزرگ اصلاً مقرون‌به‌صرفه نباشد.

jetheater

 • کوره هوای گرم

mini

کوره‌های هوای گرم، که می‌توانند از نوع هیتر گازی، گازوییلی، گاز مایع و غیره باشند، مستقیماً هوای گرم را تولید و آن را به وسیلهٔ یک فن پرتاب می‌کنند. برخی از انواع دارای فن محوری ( اکسیال) هستند،فن اکسیال قابلیت اتصال به کانال ندارد و این هیترها می‌توانند برای محیط‌های بزرگ خلوت که در آن‌ها مانعی بر سر راه هیتر وجود ندارد و یا گرمایش با سرعت بالا مورد نیاز است، مناسب باشند. جت هیتر ها و هیتر های داخل سالنی از این دسته هستند. نوع دیگر کوره های هوای گرم دارای فن سانترفیوژ هستند. مهم ترین ویژگی این نوع فن ها قابلیت اتصال به کانال و هدایت هوای گرم می‌باشد.انواع هیتر کابینتی و ایستاده در همین دسته‌بندی قرار می‌گیرند.

 • هیتر بخار

نصب و راه‌اندازی هیترهای بخار، که آن‌ها هم می‌توانند از نوع هیتر گازی، گازوییلی، گاز مایع و غیره باشند، نسبت به هیترهای برقی و کوره‌های هوای گرم هزینهٔ بیش‌تری را (به دلیل نصب دیگ بخار) در بر دارد، اما در عوض هزینهٔ عملیاتی این هیترها بسیار پایین‌تر است. در این سیستم، دیگ بخار آب داغ یا بخار آبی را تولید می‌کند که به وسیلهٔ لوله‌ها به مجموعه‌ای از هیترها که در ساختمان نصب شده‌اند انتقال داده می‌شود.

 • هیتر تابشی

اگر تنها بخشی از ساختمان باید گرم شود، آن‌گاه می‌توانید از هیترهای تابشی استفاده کنید. این هیترها با استفاده از گرم کردن یک المنت منجر به گرم شدن محیط اطراف خود به طور موضعی می‌شوند. با استفاده از این هیترها می‌توانید صرفه‌جویی قابل توجهی را در هزینه‌ها انجام دهید.

 

جهت انتخاب سیستم گرمایشی مناسب برای محیط‌های صنعتی خود و سفارش محصول شرکت کولاک گستر یزد، با ما تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

شرکت کولاک گستر یزد تولیدکننده محصولات سرمایشی و گرمایشی گلخانه و مرغداری صنعتی

گروه صنعتی کولاک گستر یزد 

از اوایل سال 1371 فعالیت خود را با فلسفه و نظریه ساده تولید با بالاترین کیفیت و خدمت به مشتریان آغاز کرد و از آن زمان با مدیریت فضای هماهنگ و یکپارچه شرکت، تولیداتش را مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید کرده است. در کشور ما یکی از بیشترین سرمایه گذاری‌ها در صنعت مرغداری است، که این صنعت نیازمند تجهیزات مکانیزه و امکانات پیشرفته‌ای است که گروه صنعتی کولاک گستر فعالیت خود را با ماشین‌آلات پیشرفته و مدرن بر تولید محصولات متنوع و با کیفیت متمرکز کرده است و توانسته از رقبای خود در مدت زمان اندکی پیشی بگیرد.

شرکت کولاک گستر، مفتخر است محصولات را خود را با علامت و شماره استاندارد ایران 8977661985 به بازار صنایع ایران و جهان عرضه می نماید.

هم اکنون پس از چند سال کار و تلاش بی وقفه، موفق شده‌ایم تا محصولاتی از قبیل انواع کوره‌های هوای گرم و هیترهای صنعتی (جت هیتر)، هواکش‌های صنعتی (فن صنعتی)، مینی هواساز و کولرهای صنعتی و خانگی، دانخوری‌های بشقابی و زنجیری، و آبخوری نیپلی و رطوبت ساز و مه پاش را بصورت تمام مکانیزه و با کیفیت درخور استانداردهای جهانی تولید کرده و با در نظر داشتن آینده هدف را ارتقای کیفیت، پیاده‌سازی تکنولوژی روز و صادرات وسیع قرار دهیم. دوستدار رقبا، همکاران داخلی و خارجی هستیم چرا که رقابت نشانگر کیفیت کالا است.

 

 افتخارات:

افتخارات شرکت کولاک گستر یزد

 • کسب عنوان نمونه مکانیزاسیون در سال 1386، 1388 و 1393
 • دریافت نشان ملی استاندارد ایران به شماره 8977661985 برای محصولات تولیدی شرکت
 • کسب عنوان نخستین شرکت دانش بنیان درزمینه صنعت مرغداری
 • عضویت در پارک علم و فناوری یزد از سال 1387
 • کسب عنوان برند برتر صادرات محصولات دانش بنیان
 • کسب عنوان واحد نمونه فناور در سال 95
 • واحد برگزیده مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری سال 94
 • کسب عنوان واحد نمونه مکانیزاسیون کشاورزی از سازمان جهاد کشاورزی سال 95
 • کسب عنوان واحد نمونه تولیدی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات مرغداری در سال 93
 • راه اندازی خط تولید کوره های هوای گرم سری WA با 92% راندمان حرارتی پس از 7 سال فعالیت صنعتی پا به پای
 • واحد R & D شرکت با گواهی ثبت اختراع به شماره 54171 در سال 1387
 • طراحی و تولید سیستم سرمایشی با 50 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت با عنوان "پدباکس کولاک" با گواهی ثبت اختراع به شماره 93950
 • طراحی و تولید هیتر گلخانه ای و مرغداری با بهره وری بالای 90 درصد با عنوان "سوپر KG100" با گواهی ثبت اختراع  به شماره ......
 • راه اندازی خط تولید کوره های هوای گرم سری KG با گواهی ثبت اختراع شماره 54173
 • شرکت برگزیده واحد تحقیقات و توسعه سازمان گسترش صنایع ایران در سال 1391

اخبار کولاک گستر

اسلایدر سرمایشی

Revolution Slider Error: Slider with ID: 2 Not Found