گرمایش سالن‌های مرغداری یکی از مقوله های حساس و تخصصی در بحث پرورش طیور است. به ویژه در روزهای ابتدایی دوره که جوجه ها بسیار حساس هستند در صورتی که سیستم گرمایشی مناسب استفاده نشود امکان بروز آسیب جدی برای گله وجود خواهد داشت.

تجهیزات مرغداری دانخوری گرمایش مرغداری آسیاب غذا میکسر غذا طیور

سیستم های گرمایشی موجود در یک دسته بندی کلی به سه  دسته تقسیم می‌شوند.

 • سیستم های گرمایش غیر مستقیم
 • سیستم های گرمایش شعله مستقیم Direct Flame
 • سیستم های گرمایش تابشی

هر یک از این سیستم ها مزایا و معایب خودشان را دارند که به اختصار در ادامه توضیح داده خواهند شد.

سیستم های گرمایش شعله غیر مستقیم:

هیتر گلخانه و مرغداری کولاک گستر یزد

این گرم کننده ها شامل کوره های هوای گرم و سیستم های آب گرم می شوند. در هر دو مورد یک مبدل گرمایی داغ می‌شود وهوای سرد توسط یک فن از سطح مبدل عبور داده شده و گرم می‌شود سپس این هوای گرم وارد سالن می‌شود.

کوره های هوای گرم که به هیتر های کابینتی نیز معروف هستند، از یک محفظه احتراق بسته ( دارای اگزوز برای خروج آلاینده ها) ، فن، بدنه و سیستم کنترل الکتریکی تشکیل شده اند.  مهمترین مزایت این سیستم ها این است که به دلیل وجود اگزوز هیچ گاز و آلاینده ای وارد سالن نخواهد شد و هوای خروجی بسیار پاک خواهد بود همچنین عملکرد بسیار ایمن  و بی خطری دارند.

کوره های هوای گرم دارای مشکلاتی نیز هستند که مهمترین آن ها مصرف بالای سوخت است. ازآنجا که به دلیل سایز بزرگ و فشار هوای بالا این گرمکن ها را خارج از سالن قرار می دهند دستگاه ملزم است هوای سرد محیط بیرون را گرم کند و به داخل سالن بفرستد که خود موجب مصرف بالای سوخت و اختلال در عملکرد سایر سیستم های تهویه خواهد شد. ( به دلیل تزریق هوا از بیرون به داخل سالن فشار داخلی سالن تغییر میکند و فن ها مجبور هستند به همان میزان هوا از سالن خارج گنند.)

شرکت کولاک گستر یزد با حل کردن تمامی مشکلات کوره های هوای گرم کابینتی پیشین، کوره ی هوای گرم 7 لایه تمام پرسی سری WA را معرفی کرده است که برای اطلاعات بیشتر می‌توانید روی این قسمت کلیک کنید.

 

سیستم های گرمایش مستقیم :

جت هیتر هیتر فن کولاک گستر یزد مرغداری گلخانه

این سیستم ها بدلیل مصرف کمتر سوخت ( در ظاهر) و امکان نصب داخل سالن و جا به جایی راحت ، رایج ترین سیستم گرمایشی سالن های مرغداری هستند. معروفترین گرم کننده ها در این دسته با نام جت هیتر شناخته می‌شوند. اما جت هیتر ها آنطور که به نظر می رسد به صرفه و بی نقص هم نیستند تا جایی که می توان گفت حتی جزو بدترین سیستم های گرمایشی ممکن نیز می باشند. چرا؟

جت هیتر های شعله مستقیم از یک محفظه احتراق جلو باز هستند و شعله قابل مشاهده است. از آنجا که جت هیتر باید داخل سالن نصب شود مشکلاتی پیش خواهد آمد.

اولین مشکل که شاید کمتر کسی به ن توجه کند ورود آلاینده ها و گاز های سمی CO2 وCO به داخل سالن است. شاید در ظاهر وجود این گازها زیاد محسوس نباشد اما طی تحقیقات اخیر مراکز پژوهشی  معتبر اروپایی  (مانند آزمایشگاه کلن ) اثبات شده است که در بهترین حالت استفاد از جت هیتر بین 150 تا 250 گرم روی وزن نهایی مرغ گوشتی تاثیر گذار خواهد بود و این به معنای کاهش ضریب تبدیل و سود کمتر خواهد بود.

یکی دیگر از مشکلات جت هیتر ها خطر آتش سوزی فراوان در آن هاست به طوری که طبق آمار از هر 100 جت هیتر موجود در داخل کشور 11 مورد حداقل یکبار دچار آتش سوزی خواهند شد و این آمار بسیار قابل توجه تاثیر مستقیم با متضرر شدن مرغداران خواهد داشت تا جایی که در برخی موارد باعث از بین رفتن کامل گله و تجهیزات و سالن ها شده اند.

همانطور که گفته شد جت هیتر ها بعنوان هیتر های کم مصرف شناخته شده اند اما آیا واقعا چنین است ؟

از هر مرغدار با تجربه ای که پرس و جو شود جوابش به این سوال منفی است و دلیل آن کاملا مشخص است. استفاده از جت هیتر مساوی با ورود آلاینده داخل سالن و مساوی با اجبار به افزایش توان تهویه توسط فن ها می باشد. فن های تهویه برای خارج کردنآلاینده ها با توان کامل در زمستان کار می کنند و هوای گرم تولید شده را بهمراه آلاینده ها خارج می کنند و این به معنای اتلاف سوخت و الزام کارکرد شبانه روزی جت هیتر هاست.

برای آشنایی با بهترین مدل جت هیتر حال حاضرکشور و یکی از مرغوبترین جت های حال حاضر دنیا روی این قسمت کلیک کنید.

سیستم های گرمایشی تابشی:

سیستم های تابشی با تابش امواج فروسرخ تنها باعث گرم شدن بستر می شوند و در روزهای ابتدای دوره بعنوان مادر مصنوعی (در کنار یک هیتر اصلی) مفید هستند اما بدلیل اینکه این سیستم ها هوای سالن را گرم نمی کنند استفاده از آن ها  بعنوان گرمایش اصلی موجب بروز بیماری های عدیده تنفسی طیور شده و لذا به هیچ وجه  بعنوان گرمایش اصلی توصیه نمی شود. تعمیر و نگهداری دشوار هم از دیگر معایب این سیستم هاست.

بهترین سیستم گرمایش مرغداری چیست؟

همانطور که مشاهده کردیم هرکدام از سیستم های گرمایشی رایج مزایا و معایبی دارند. گروه صنعتی دانش بنیان کولاک گستر یزد ادعا دارد با معرفی و ثبت اختراع  دمنده هوای گرم تمام اتوماتیک خود به نام سوپر100KG (دارای گواهی ثبت اختراع به شماره 93950) تمامی مشکلات سیستم های پیشین را رفع کرده و تمامی مزایای جت هیتر ها و هیترهای کابینتی را در این محصول ارایه داده است.

هیتر فن سوپر کی جی 100 kg

ویژگی های سوپر 100KG :

 

 • سوپر100KG مانند هیتر های کابینتی مجهیز به محفظه احتراق بسته  و دارای اگزوز است
 • سوپر100KG علاوه بر محفظه احتراق دارای مبدل حرارتی سه لایه نیز می باشد و این امر بازده دستگاه را به 92 درصد رسانده است.
 • سوپر100KG مانند جت هیتر ها قابل حمل بوده و به راحتی در داخل سلن و هرنقطه دلخواه نصب خواهد شد.
 • نصب سوپر100KG داخل سالن علاوه بر کاهش چشمگیر مصرف سوخت مشکل اختلال در عملکرد سایر سیستم های تهویه ( از مشکلات هیتر های کابینتی) را حل کرده است.
 • سوپر100KG مجهز به سیستم کنترل الکتریکی بسیار کارآمد با 8 سنسور فوق حساس الکترونیکی است و احتمال آتش سوزی در این دستگاه به صفر رسیده است.
 • از آنجا که سوپر 100 دارای اگزوز است هیچ آلاینده ای وارد سالن نمی‌شود و مرغداران می‌توانند تهویه را به حداقل رسانده، در این صورت هوای گرم از سالن خارج نمیشود و در مصرف سوخت صرفه جویی خواهد شد.
 • سوپر 100 مجهز به یک موتور و فن اضافه جهت تامین اکسیژن احتراق است و می توان اکسیژن مورد نیاز احتراق را از بیرون از سالن تامین کرد.
 • فن اصلی دستگاه توان جا به جایی 34000 متر مکعب در ساعت هوا را دارد ( تقریبا 5 برابر یک جت هیتر) هوادهی بالا سبب یکنواخت شدن دمای تمامی نقاط سالن در کمترین زمان ممکن می شود.

لذا می توان گفت سوپر100KG  بهترین سیستم گرمایشی مخصوص مرغداری ها و گلخانه ها بوده و در حال حاضر با کیفیتی بالاتر از هیتر های اروپایی  با اتصالات تمام پرسی و جدا شدنی بدون استفاده از جوشکاری و ساخته شده از بهترین مواد اولیه در بازار داخلی و  چندین بازار خارجی عرضه شده است.

برای آشنایی با سایر ویژگی های سوپر KG100 کلیک کنید.

 

جهت سفارش محصولات گرمایشی مناسب برای سالن های مرغداری، تولید شرکت کولاک گستر یزد، با ما تماس بگیرید.

نوشتن دیدگاه

شرکت کولاک گستر یزد تولیدکننده محصولات سرمایشی و گرمایشی گلخانه و مرغداری صنعتی

گروه صنعتی کولاک گستر یزد 

از اوایل سال 1371 فعالیت خود را با فلسفه و نظریه ساده تولید با بالاترین کیفیت و خدمت به مشتریان آغاز کرد و از آن زمان با مدیریت فضای هماهنگ و یکپارچه شرکت، تولیداتش را مطابق با تکنولوژی روز دنیا تولید کرده است. در کشور ما یکی از بیشترین سرمایه گذاری‌ها در صنعت مرغداری است، که این صنعت نیازمند تجهیزات مکانیزه و امکانات پیشرفته‌ای است که گروه صنعتی کولاک گستر فعالیت خود را با ماشین‌آلات پیشرفته و مدرن بر تولید محصولات متنوع و با کیفیت متمرکز کرده است و توانسته از رقبای خود در مدت زمان اندکی پیشی بگیرد.

شرکت کولاک گستر، مفتخر است محصولات را خود را با علامت و شماره استاندارد ایران 8977661985 به بازار صنایع ایران و جهان عرضه می نماید.

هم اکنون پس از چند سال کار و تلاش بی وقفه، موفق شده‌ایم تا محصولاتی از قبیل انواع کوره‌های هوای گرم و هیترهای صنعتی (جت هیتر)، هواکش‌های صنعتی (فن صنعتی)، مینی هواساز و کولرهای صنعتی و خانگی، دانخوری‌های بشقابی و زنجیری، و آبخوری نیپلی و رطوبت ساز و مه پاش را بصورت تمام مکانیزه و با کیفیت درخور استانداردهای جهانی تولید کرده و با در نظر داشتن آینده هدف را ارتقای کیفیت، پیاده‌سازی تکنولوژی روز و صادرات وسیع قرار دهیم. دوستدار رقبا، همکاران داخلی و خارجی هستیم چرا که رقابت نشانگر کیفیت کالا است.

 

 افتخارات:

افتخارات شرکت کولاک گستر یزد

 • کسب عنوان نمونه مکانیزاسیون در سال 1386، 1388 و 1393
 • دریافت نشان ملی استاندارد ایران به شماره 8977661985 برای محصولات تولیدی شرکت
 • کسب عنوان نخستین شرکت دانش بنیان درزمینه صنعت مرغداری
 • عضویت در پارک علم و فناوری یزد از سال 1387
 • کسب عنوان برند برتر صادرات محصولات دانش بنیان
 • کسب عنوان واحد نمونه فناور در سال 95
 • واحد برگزیده مسابقات ملی ابتکارات و نوآوری سال 94
 • کسب عنوان واحد نمونه مکانیزاسیون کشاورزی از سازمان جهاد کشاورزی سال 95
 • کسب عنوان واحد نمونه تولیدی سیستم های سرمایشی و گرمایشی و تجهیزات مرغداری در سال 93
 • راه اندازی خط تولید کوره های هوای گرم سری WA با 92% راندمان حرارتی پس از 7 سال فعالیت صنعتی پا به پای
 • واحد R & D شرکت با گواهی ثبت اختراع به شماره 54171 در سال 1387
 • طراحی و تولید سیستم سرمایشی با 50 درصد صرفه جویی در مصرف سوخت با عنوان "پدباکس کولاک" با گواهی ثبت اختراع به شماره 93950
 • طراحی و تولید هیتر گلخانه ای و مرغداری با بهره وری بالای 90 درصد با عنوان "سوپر KG100" با گواهی ثبت اختراع  به شماره ......
 • راه اندازی خط تولید کوره های هوای گرم سری KG با گواهی ثبت اختراع شماره 54173
 • شرکت برگزیده واحد تحقیقات و توسعه سازمان گسترش صنایع ایران در سال 1391

اخبار کولاک گستر

اسلایدر سرمایشی

Revolution Slider Error: Slider with ID: 2 Not Found