دانخوری بشقابی

گروه صنعتی کولاک گستر یزد

کاربرد

دانخوری بشقابی جدیدترین و پرطرفدارترین سیستم توزیع دان در سالن های طیور است. بهداشت بالا، توزیع یکنواخت و سریع دان، جلوگیری از هدر رفتن دان و تنظیم ارتفاع برای استفاده در سنین مختلف پرنده از مهمترین ویژگی های دانخوری بشقابی است. 

ساختار و مزایا

 • طراحی خط تولید اختصاصی فرمینگ لوله لبه داردانخوری بشقابی (اوگر (و انواع قالب های تزریق پلاستیک و ماشین آلات خطوط تولید تجهیزات مرغداری این شرکت را دراین صنعت خود کفا نموده است.
 • مجموعه هاپر و لوله های انتقال دان و اتصالات علاوه بر پوشش گالوانیزه با رنگ کوره ای الکترواستاتیک محافظت شده است.
 • لوله اوگر با ورق 25/1 و لبه سه لایه استحکام بالایی در خط های سالن های با طول زیاد دارد. علاوه بر حرکت روان فنر و جلوگیری از فرسایش لوله، استهلاک الکتروموتور و سیستم انتقال نیرو را به حداقل می رساند.
 • بست اتصال لوله ها و بست های سیستم تعلیق با طراحی دقیق و استحکام بالا مانع از خم شدن خط می شود.
 • بشقاب ها از جنس پلی پروپیلن می باشد که علاوه بر طول عمر بالا در برابر ضربه و تغییرات دما مقاوم است.
 • یکنواختی پخش دان در هر بشقاب و در طول خط باعـث یکنواختی گله می شود.
 • فنر دارای استحکام بالا، گام های استاندارد و خاصیت ضد سایش می باشد.
 • هاپر فلزی و گلدانی مستحکم با قابلیت مونتاژ.
 • الکتروموتور در ابتدای خط قرار گرفته و میزان نیاز به کابل کشی را در سالن کاهش می دهد یا در انتها خط قرار میگیرد به سفارش خریدار.

کنترل

 • سنسور قطع کن مکانیکی انتهای خط (ثبت اختراع به نام شرکت کولاک گستر یزد) از نوآوریهای دانخوری بشقابی کولاک گستر است که عملکردی مطمئن، تنظیم آسان و عمر مفید بالایی دارد.
 • دانخوری قابلیت اتصال به تابلو برق اتوماسیون و سایر کنترلرهای صنعتی را داراست.
 • تمامی بشقاب ها مجهز به قطع کن.
 • تمامی بشقابها مجهز به تنظیم دان دستی در ۵ مرحله رشد است

ویژگیواحدمقدار
منبع تغذیهPh/V/Hz3/380/50
واحد قدرت با گیربکسHp/rpm1/315
ماکسیمم طول سیستمm100
ظرفیت هاپرKg100
ظرفیت بشقابKg5
ظرفیت انتقال دانKg/h470
ابعاد اوگرmm4*37
سرعت اوگرm/min36
تعداد پرنده به ازای هر بشقاب30-60

اجزاء دانخوری بشقابی

هاپر

هاپر گالوانیزه با پوشش رنگ انامل کوره ای جریان یکنواخت و کامل دان تا انتهای خطوط انتقال را تضمین می کند. بدلیل استفاده از اتصالات جداشدنی ، قسمت بالایی هاپر از گلدانی به راحتی جدا میشود و باعث میشود در هنگام شست و شوی سالن و خروج کود از بستر بتوان ارتفاع خطوط را تا زیر سقف بالا برد.

دانخوری بشقابی کولاک گستر یزد

لوله و فنر

 لوله لبه دار اوگر از جنس ورق گالوانیزه با ضخامت ۱٫۵ میلی متر و لبه ی سه لایه و پوشش رنگ الکترواستاتیک کوره ای با استحکام بالاست. بدلیل استحکام بالای لوله خطوط در سالن هایی با طول زیاد تغییر شکل نمی دهد که موجب حرکت روان فنر بدون استهلاک الکتروموتور و سایر قطعات می شود. فنر ضد سایش بسیار مقاوم با گام استاندارد تولید می شود. 

بشقاب

بشقاب ها از جنس پلی پروپیلن می باشد که علاوه بر طول عمر بالا در برابر ضربه و تغییرات دما مقاوم است. طراحی بشقاب ها به گونه ای است که دان به صورت یکنواخت در آن پخش میشود و حرکت پرنده حول آن نیز بسیار آسان است. بشقاب ها مجهز به برجک و قطع کن مستقل هستند. بعلاوه با وجود درجه تنظیم دان ۵ حالته با توجه به سن گله میزان جیره غذایی را میتوان تنظیم کرد.

بست دو طرفه

برای اتصال لوله های انتقال از بستهای گالوانیزه دوطرفه مستحکم استفاده میشود.

دانخوری بشقابی کولاک گستر یزد

بست دستبندی

بست های گالوانیزه دستبندی وظیفه اتصال خطوط به کابلهای تعلیق را به عهده دارند و از خوردگی و تغییر شکل لوله توسط کابلهای آویز جلوگیری میکند

دانخوری بشقابی کولاک گستر یزد

قطع کن انتهای خط

سنسور قطع کن مکانیکی انتهای خط پس از پر شدن بشقابها الکتروموتور را قطع میکند و با کاهش سطح دان در بشقاب ها مجددا سیستم را راه اندازی میکند. این قطع کن به طور اختصاصی در شرکت کولاک گستر یزد ،طراحی، تولید و ثبت اختراع شده است و با عملکرد مطمئن و عمر مفید بالای خود بهترین جایگزین سنسورهای خازنی می باشد.

وینچ و سیستم تعلیق

دانخوری بشقابی توسط کابلهای گالوانیزه و قرقره های مخصوص از سقف سالن آویزان می شود و با استفاده از وینچ دستی یا اتوماتیک میزان ارتفاع آن با توجه به سن گله تنظیم می شود.

موتور و گیربکس

الکتروموتور و گیربکس با کیفیت وظیفه به حرکت در آوردن فنر داخل لوله را به عهده دارد و عملکرد و ایمنی آن  توسط تابلو کنترل و سنسور ته خط کنترل می شود.

سینی جوجه

در ابتدای دوره از سینی جوجه برای تغذیه گله استفاده می شود.

دانخوری بشقابی کولاک گستر یزد

کنترل آبخوری بشقابی

 • سنسور قطع کن مکانیکی انتهای خط از نوآوری های دانخوری بشقابی کولاک گستر است که عملکردی مطمئن ، تنظیم آسان و عمر مفید بالایی دارد. دانخوری قابلیت اتصال به تابلو برق، اتوماسیون و سایر کنترلر های صنعتی را داراست.
 • تمامی بشقاب ها مجهز به قطع کن دستی است.
 • تمامی بشقاب ها مجهز به تنظیم دان دستی در 5 مرحله رشد است.

دانلودکاتالوگ

سفارش محصول

Please wait while flipbook is loading. For more related info, FAQs and issues please refer to DearFlip WordPress Flipbook Plugin Help documentation.